درباره‌ی نوشت‌آرت

«نوشت‌آرت» نگاهی دارد به جریان هنر معاصر در ایران و جهان؛ سطرهایی از اتفاقات امروز هنر.
با نگاهی سرراست و مختصر، برخی از نمایشگاه‌هایی که در گالری‌ها برگزار می‌شوند را مرور می‌کند و با یادداشت‌هایی کوتاه که در حوصله فضای رسانه‌ای مجازی بگنجد، اتفاقات هنری را دنبال می‌کند. با نقدهای کوتاه، گفتگو با هنرمندان، نظرسنجی، تحلیل و دیگر ابزارهای ممکن در کنار بازنمایی جریان هنری معاصر، حافظه‌ای تاریخی ایجاد می‌کند تا در آینده مرور امروز ممکن باشد. هم‌چنین با انتشار در دو زبان فارسی و انگلیسی، زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا هر که در گستردگی جهانی وب بخواهد، بتواند از آن‌چه در گالری‌های هنری ایران می‌گذرد مطلع باشد.
«نوشت‌آرت» کار خود را با گردهم‌آمدن گروهی از نویسندگان، هنرمندان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های هنری شکل داده است، اما مرزی برای هیأت تحریریه خود ندارد و هر کسی که بتواند با نگاهی موجز و رعایت چهارچوب نوشتاری بنویسد، می‌تواند عضوی از آن باشد.
این‌جا جایی است برای تحلیل و بررسی هر آن‌چه در هنر تجسمی ایران انجام می‌شود. بهانه‌ای برای دوباره نگریستن و گفتگو در مورد ندیده‌ها و نشنیده‌ها در جغرافیایی به وسعت ایران.

مالک و صاحب امتیاز: مجموعهٔ زیبان(بام هنر و صنعت زیبان)
مدیر مسئول: رامیار منوچهرزاده
مدیر اجرایی: سیمین گلشن
*
نویسندگان: امیربهادر بیات، نگین فیروزی، نرگس حسنی، بابک جوادزاده، سمانه جعفری، ندا جبارزاده، امین شیرپور، رعنا سوری، فروغ تاج، مصطفی شاهرخی

*
ویراستار و مترجم: سیمین گلشن
*
طراحی و ساخت هویت بصری: استودیو ملّی
گرافیک: نرگس فداکار
*
پشتیبانی فضای مجازی: حسین دیده‌بان