نوشت‌آرت

NeveshtArt

ســـــطرهایی از

هــــــــــنر امــــــروز ایران

نقد و بررسی نمایشگاه

یک نمایش دونفره

طبقه منفی یک گالری محسن از بیست‌وهشتم آبان میزبان یک نمایش دونفره است که ماده خام و موضوع کار هر دو هنرمند، طبیعت (گیاهان و جان‌داران) است. اتفاقاً هر دو هم کارشان را با صبر و وسواسی مثال‌زدنی پرداخت کرده‌اند؛ یکی‌شان با تکنیکی مشخص و دیگری رها از قید تکنیک.
مونوتایپ‌های غیوری که «بقایا» نام دارند، در وضعیتی قرار دارند که حتی نگاه کردن به آن‌ها ممکن است باعث برهم‌خوردن نظم‌شان و ایجاد بی‌نظمی شود. کارهای او تداعی‌گر لحظاتی‌اند که حتی نفس‌کشیدن هم سکوت فضا را از بین می‌برد و دیگر امکان بازگشت به آن سکوت نیست. وسواس او در رساندن کارهایش به نقطه‌ای است که دیگر نمی‌شود چیزی به آن‌ها اضافه کرد و او دقیقاً می‌داند چه زمانی از کارکردن دست بکشد. خطوط درهم‌پیچیده و تنیده‌شده‌ کارهایش ما را به دوباره و دقیق‌تر نگاه‌کردن فرا می‌خوانند.
اما وسواس بهبودیان در مجموعه «نانجینگانتوس دندروستیلا» تسخیر طبیعت و جاودان کردن آن زیبایی در نهایت لطافت است. خطوط کار او را می‌شود از ابتدا تا انتها دنبال کرد و چیزی اضافه بر روی بوم و برگش نمی‌بینیم. کار او گستره‌ای از تکنیک‌های مختلف را دربر می‌گیرد و ریزه‌کاری‌هایش جلوه‌ای اغواگرانه به آثارش بخشیده‌اند. می‌توان گفت او در تکرار این اغواگری در همه کارهایش تا حدود زیادی موفق عمل کرده ‌است.

گزارش تصویری نمایشگاه‌ و آثار