نوشت‌آرت

NeveshtArt

ســـــطرهایی از

هــــــــــنر امــــــروز ایران

نقد و بررسی نمایشگاه

پرسونا

پرسونا نمایش آثار اندی وارهول است که در موزه هنرهای معاصر در حال برگزاری است. این نمایشگاه شامل بیست‌وهشت قطعه از هفت چیدمان این هنرمند به کیوریتوری امیر راد است. در نمایش «پرسونا» گزیده‌هایی از سه فیلم وارهول نیز نمایش داده می‌شود.
امیر راد درباره این نمایش می‌گوید: «گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران بزرگ‌ترین گنجینه مدرنیستی غرب موجود در شرق است و این آثار مدرنیستی با معاصر بودن عنوان موزه هنرهای معاصر تهران تعارض دارد، بنابراین سعی بر این بوده که خوانش معاصر آثار وارهول انجام شود.»
این برای اولین بار است که شما می‌توانید نمایش قوطی سوپ کمپل و میک‌جگر را در موزه‌ هنرهای معاصر تهران ببینید. این نمایشگاه فرصت خوبی است تا یک‌بار آثار این هنرمند پاپ‌آرت را در کنار هم ببینیم و به پرسونایی که هنرمند از خود ارايه می‌دهد دقت بیشتری بکنیم.
اندی وارهول و آثارش از مرگ‌اندیشی هیچ‌گاه دور نبوده‌اند و این به وفور در کارهای وارهول قابل لمس و درک است. اما وارهول متخصص ساختن داستان‌هایی است که خود در مصاحبه‌هایش بر کذب بودنشان اشاره کرده و این شناخت پرسونای حقیقی وارهول را سخت یا همان‌طور که خودش می‌خواسته ناممکن می‌کند. با این حال، قطعا دیدن آثارش می‌تواند آن چیزی که ما می‌خواهیم باشد را به ما تقدیم کند.

گزارش تصویری نمایشگاه‌ و آثار